poniedziałek, 2 września 2013

Styl minimalistyczny - czy dla każdego ?

Ostatnio , często widzimy przykłady, gdzie minimalistyczny wystrój wnętrza zastępuje klasyczne umeblowanie. Nic dziwnego, że wielu osób woli taki styl , ponieważ pasuje on prawie do każdego pomieszczenia o dowolnej wielkości , oraz potrafi stworzyć atmosferę komfortu i wygody , których brakuje w codziennym życiu.

Wnętrze w stylu " Minimal "
Należy zauważyć , że często minimalizm - to nie tylko styl wnętrza , ale raczej filozofia ,podejście do życia w ogóle , symbolizuje umiar i formę przezorności .

Minimalizm ?

Dla minimalizmu ważne jest ograniczenie zakresu i kombinacji kolorów, dzięki temu wnętrze sprawia wrażenie większego i schludniejszego. Niektórzy uważają, że w pokoju urządzonym w stylu minimalistycznym świetnie się pracuje i gra ponieważ nic ciebie nie rozprasza.
Jeśli zdecydujesz się na eksperyment i zorganizujesz pokój w stylu minimalistycznym , należy pamiętać, że meble w tym przypadku nie dominują , mają po prostu wykonywać swoją funkcje .
Minimalizm nie jest charakterystyczne dla małych detali, w meblach dominują monochromatyczne i jasne elementy z małą ilością szczegółów  i zdobień.

Przy wyborze kolorów do tapet i mebli powinniśmy się kierować zasadą " zwięzłość ", z dodatkiem pastelowych odcieni Spróbuj użyć jasnych kolorów : białe odcienie . Można ich stosować w różnych elementach wystroju : zasłon, obicia, sztućce , itp.
Barwy kawy i beżu , odcienie szarości , brązowy, niebieski i zielony są jak najbardziej polecane.

Półki

Półki zazwyczaj zajmują mało miejsca , ale może w tym samym miejscu trzymać dużo rzeczy i książek . Tak więc jak wybrać odpowiednią pulkę?. Oto kilka porad przy wyborze półki :

- Staraj się unikać skrajności : niepotrzebnych kątów i zbyt dużej liczbie elementy.
- Kolor półek powinny być łączone z kolorową tapetą i kompozycją pokoju
- Podstawowy materiały wykonania półek to drewno lub tworzywo sztuczne , spróbuj kupić produkt który jest wykonany z materiałów naturalnych - różni się jakością, niezawodnością i bezpieczeństwem dla środowiska;

Podłoga

W stylu minimalistycznym pierwszeństwo mają podłogi laminowane o naturalnych kolorach bądź parkiet. Drugą opcją jest bardziej ekonomiczny wariant – laminat „pod podłogą” będzie kosztować połowę tego co położenie parkietu. Wizualne różnice będą minimalne.
Eksperymentując z minimalizmem , trzeba pamiętać, że ten styl nie jest odpowiedni dla każdego pomieszczenia . Na przykład dla dziecka asceza pokojowa i brak szczegółów raczej nie jest właściwe, ponieważ dziecko może się źle czuć i rozwijać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz